Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός 1-3

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εύκολα με 1-3 της Παναχαϊκής σε φιλικό παιχνίδι στην Πάτρα.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης είχε την ευκαιρία να τσεκάρει παίκτες που δεν έχουν αρκετό χρόνο συμμετοχής, με τους Τελάντερ, Κουτρουμπή, Ρέις, Βέμερ να μην απογοητεύουν.

MVP ήταν ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος που σκόραρε ένα πανέμορφο φάουλ και έδωσε την ασίστ στο 3ο γκολ του Παναθηναϊκού, από τον Τελάντερ. Το δεύτερο γκολ της ομάδας πέτυχε ο Λούκας Βιγιαφάνιες από ασίστ του Λαουτάρο Ρινάλντι.

Θυμηθείτε το live:

PRE GAME

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού αποτελείται από τους: Στιλ, Μέστο, Χουχούμη, Τελάντερ, Κουτρουμπή, Ρέις, Μαρινάκη, Μπουμάλ, Π. Βλαχοδήμο, Λέτο και Μολίνς. Περισσότερα για την διάταξή τους εδώ.

Υπάρχουν περίπου 1500 “πράσινοι” στις θύρες των φιλοξενούμενων, ενώ το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 19:20, αντί για 19:00 που ήταν προγραμματισμένο.

Ο Δημήτρης Σαραβάκος βραβεύτηκε από την ομάδα της Πάτρας.

Υπενθυμίζουμε πως δεν υπάρχουν streams (ραδιοφωνικά ή τηλεοπτικά) για τον αγώνα.

Πρώτο ημίχρονο:

1′: Σέντρα στον αγώνα

5′: Σουτ του Βλαχοδήμου, έπειτα από ατομική ενέργεια, ελάχιστα άουτ

10′: Δοκάρι για την Παναχαϊκή, με τον Μακρυδημήτρη να χάνει τεράστια ευκαιρία μετά από εκτέλεση κόρνερ

20′: Τίποτα αξιόλογο στο τελευταίο δεκάλεπτο. Πολλά λάθη στο χώρο της μεσαίας γραμμής

24′: Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό με τον Παναγιώτη Βλαχοδήμο να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων!

27′: Λάθος του Στιλ, ο Γκίνο χάνει τεράστια ευκαιρία από καλή θέση για το 1-0.

32′: Σουτ του Λέτο, ψηλά άουτ

41′: Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος κάνει το 0-1 με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ!

45′: Ημίχρονο. Μέτριο ματς, εξαιρετικός ο σκόρερ Παναγιώτης Βλαχοδήμος

Δεύτερο ημίχρονο:

46′: Έναρξη Β’ μέρους

Δείτε εδώ το γκολ του Βλαχοδήμου!

54′: 1-1 με τον Μωραϊτή για την Παναχαϊκή

60′: Σουτ του Λέτο, άουτ και πάλι

62′: Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό! Ρινάλντι, Βέμερ, Στάικος, Βιγιαφάνιες, Κλωναρίδης και Κουρμπέλης στον αγωνιστικό χώρο

67′: Τακουνάκι του Κλωναρίδη, ελάχιστα άουτ

68′: Νέα τεράστια ευκαιρία με τον Παναγιώτη Βλαχοδήμο να κάνει τρομερό τακουνάκι, ωστόσο η μπάλα κατέληξε κόρνερ!

74′: Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό έπειτα από όμορφη προσπάθεια του Κλωναρίδη

85΄: Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Λούκας Βιγιαφάνιες θα κάνει το 1-2

86′: Ο Παναθηναϊκός κλειδώνει την νίκη και κάνει το 1-3 με όμορφη κεφαλιά του Τελάντερ!

90’+: Tέλος του αγώνα. Τελικό σκορ 1-3

Παναγιώτης Χριστουλάκης
Εξωτερικός συνεργάτης του newspao.gr, για αναλύσεις αγώνων, scouting report μεταγραφών και όχι μόνο. Επικοινωνία: panagiotis.christoulakis@newspao.gr